Vores børn Artikler på Alt.dk

DIY

10 DIY ideer med strandsten

Af Nicoline Olsen og Kristina Fjeldgren Beyer, 5. juli 2019

DIY: Lav en flot svævende bakke til dine planter

Af Rikke Graff Juel, 31. maj 2019

Så lidt skal der til for at genoplive dine slidte smykker

Af Julie Svarrer og Kristian Hindø-Lings, 28. maj 2019

Farverigt terrasseliv – med god samvittighed

Af , 8. april 2019

Tumling

Test af måltidskasser

Af Redaktionen, 6. marts 2019

Stor guide: Vi tester forskellige bleer

Af Sofie Winther Askgaard, 25. februar 2019

10 ting til børn, der elsker FROST

Af Mette Andersen & Emilie With, 9. januar 2019

25 råd til dig, der gerne vil være en god bedsteforælder

Af Rita Elkjær, 4. januar 2019

Navne

Top 50: Her er de mest populære amerikanske navne

Af Kicki Thomsen, 19. juli 2019

Navne, der både dur til baby og dyr

Af Kicki Thomsen, 8. maj 2019

Navne, der både virker til baby og dyr

Af Kicki Thomsen, 8. maj 2019

Gætterierne er i fuld gang: Hvad skal Meghan og Harrys søn hedde?

Af Katrine Memborg, 7. maj 2019

Beregn ægløsning

Her kan du beregne,
hvornår du har ægløsning

Ægløsningsberegner

Beregn din termin

Her kan du beregne
din terminsdato

Terminsberegner

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Chefredaktør

Mette Hovmand-Stilling

mette.hovmand@egmont.com

Redaktionschef

Mette Simensen

mettes@voresborn.dk

Digital redaktør

Katrine Memborg

katrine@voresborn.dk

Digital Redaktør

Tilde Broge-Stark (barsel)

tilde@voresborn.dk

Marketingchef

Charlotte Raun

charlotte.raun@egmont.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Vores Børn

Det er det største og mest vidunderlige i verden at blive forældre – og det er samtidig noget af det hårdeste. I Vores Børn viser vi vej til et skønt liv med børn. Bliv klogere af vores guides, tests og råd fra landets førende eksperter; få gode råd til parforholdet og bliv inspireret af andres valg og måder at leve deres liv på. Vi tilbyder det absolut bedste læsestof til forældre med børn fra 0-12 år med magasinet VORES BØRN samt vores onlineunivers. Og vi har også masser af inspiration til dig, der er gravid.